Pingu’s English

Děti jsou jedna velká radost. Je nutné, abychom jim naslouchali, milovali je, a zároveň jim ukázali správnou cestu do života přirozeným a nenásilným způsobem. Učení (i těch složitějších věcí) může zastat hra a zábava.

SONY DSCPři tvorbě školního vzdělávacího programu jsme vycházeli z modelového programu Kurikulum podpory zdraví v mateřských školách, inspirovali jsme se novozélandskou partnerskou školkou a převzali prvky ze systému Te Whariki, a angličtinu učíme podle výukového programu Pingu´s English.

Pingu´s English je kurz angličtiny pro děti od 2 do 9 let. Výuka probíhá hravou a zábavnou formou. Pod vedením rodilých mluvčích s pedagogickým vzděláním si děti přirozeně osvojují slovíčka i gramatiku.

Během kurzu pak děti provází dobrodružství tučňáka Pingu a jeho rodiny a přátel ze stejnojmenného seriálu. Výuka angličtiny tak kombinuje prožitek dobrodružství s interaktivním videem, online učebními materiály a nepřeberným množstvím příběhů, písniček, her, cvičení a testů…

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVýukový program Pingu´s English zaručuje:

  • děti se učí angličtinu nenásilnou a přirozenou cestou,
  • malí tučňáčci se učí čtyři základní dovednosti: poslouchání, mluvení, čtení a psaní,
  • lektoři v Tučňákově školce jsou řádně proškoleni a mají k dispozici profesionální učební plány popisující každou minutu výuky,
  • propojení zvuků, slov a předmětů prostřednictvím řady zábavných multimediálních materiálů a aktivit zaměřených na plnění úkolů zajistí přirozený proces učení,
  • podporuje sebevědomí, jistotu při mluvení anglicky, za pomoci mnoha cvičení, her a ocenění,
  • podporuje sociální interakci a spolupráci pomocí aktivit ve dvojicích či skupinách,
  • poskytuje bezpečnou a pozitivní zkušenost s angličtinou, kterou si vaše dítě užije,
  • pokrývá 75 % učiva potřebného pro složení cambridgeské zkoušky Starters – Cambridge Young Learner´s English Tests (CYLET).

 

Vzdělávací systém Pingu´s English se opírá o 3 úrovně. Každá úroveň se skládá z široké palety pracovních a studijních materiálů.